Infrastruktura

Centrum Produktu Lokalnego to obecnie kompleks składający się z budynku głównego, warsztatowni i ośmiokątnej wiaty.

 

infrastruktura_budynek

Budynek główny to dawny budynek Domu Ludowego, który w roku 2012 został wyremontowany i przystosowany do przyjmowania kilkunastoosobowych grup. Są tu miejsca noclegowe na 14 osób, kompletne zaplecze kuchenne, toalety i prysznice, sale wystawowe i plenarne, budynek jest wyposażony w szybki internet, hotspot WiFi, komputery, sprzęt multimedialny i nagłośnieniowy. W roku 2014 dokonano termomodernizacji budynku i obecnie jest on ogrzewany gazowo.

 

infrastruktura_warsztatownia_620

Warsztatownia została wybudowana w roku 2014, jest w kształcie prostokąta o wymiarach 17 x 7 m, w której odbywają się warsztaty, spotkania, szkolenia, wystawy. Jest to jedna, duża przestrzeń do działań twórczych wraz z niewielkim zapleczem sanitarnym (mała kuchnia i łazienka) oraz antresolą wystawową. Budynek wykorzystywany sezonowo od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

 

infrastruktura_wiata_620

Wiata pokazowa w kształcie ośmiokątna o średnicy niemal 6 m również została wybudowana w roku 2014 i służy do prezentacji ginących zawodów kowala, garncarza, piekarza i masarza. Znajdują się w niej usytuowane po okręgu piece do wypału ceramiki, piec kowalski, chlebowy i wędzarnia. Pokazy odbywają się tu w okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Dodaj twórcę lub wydarzenie Dodaj nowe wydarzenie Dodaj nowego twórcę
Zapisz się Bądź na bieżąco i zostań
subskrybentem bezpłatnego newslettera.