Jarmark Wielkanocny Sztuki Ludowej Podlasia

Opis Podstawowy:

Celem imprezy jest promocja wśród mieszkańców Podlasia bogatych tradycji sztuki i rękodzieła ludowego związanych ze świętami wielkanocnymi.

Szczegóły wydarzenia:

data: 22.03.2015 r.
godz.: 09:00 - 15:00
ulica: Rynek Kościuszki 
miejscowość: Białystok
wojewodztwo: podlaskie

Osoba kontaktowa:

Wojciech Kowalczuk
tel.: 85 742 14 73
email: etnografia@muzeum.bialystok.pl
www: http://www.muzeum.bialystok.pl

Opis działalności:

Cykliczna impreza etnograficzna, organizowana od 1991 r. w niedzielę poprzedzającą Niedzielę Palmową na Rynku Kościuszki przed Rauszem.
W jarmarku uczestniczą zaproszeni przez Dział Etnografii kontynuatorzy tradycji sztuki i rękodzieła ludowego ludowych z Polski, Litwy i Białorusi.
Celem imprezy jest promocja wśród mieszkańców Podlasia bogatych tradycji sztuki i rękodzieła ludowego związanych ze świętami wielkanocnymi. Obok pisankarek wykonujących pisanki zdobione woskiem z ok. Lipska i Siemiatycz, palmiarek słynnych palm wileńskich, plecionkarzy z koszyczkami na święconki, w jarmarku uczestniczą przedstawiciele różnych dziedzin rękodzieła, m. in. kowalstwa, garncarstwa, tkactwa, rzeźbiarstwa, wycinankarstwa, wytwórcy łyżek, sit, drewnianych sprzętów gospodarstwa domowego.
Swoje wyroby wystawiają też producenci tradycyjnych produktów spożywczych – miodów, serów, wędlin, pieczywa, ciast (sękaczy, mrowisk, makowców), ogórków kiszonych, ziół z Polski i Litwy.

 

Żródło:  www.muzeum.bialystok.pl

Zobacz na mapie

Dodaj twórcę lub wydarzenie Dodaj nowe wydarzenie Dodaj nowego twórcę
Zapisz się Bądź na bieżąco i zostań
subskrybentem bezpłatnego newslettera.