XXI SPOTKANIA Z NATURĄ I SZTUKĄ UROCZYSKO – 3 – 6 CZERWCA 2016

Opis Podstawowy:

Stowarzyszenie Uroczysko Zaprasza serdecznie wszystkich Państwa na tegoroczne, XXI Spotkania z Naturą I Sztuką UROCZYSKO 2016, które odbędą się w dniach 3-6 czerwca w Supraślu!

Szczegóły wydarzenia:

data: 3-6.06.2016
godz.:
ulica: 3 Maja 
miejscowość: Supraśl
wojewodztwo: podlaskie

Osoba kontaktowa:

biuro Uroczyska
tel.: 85-743-30-89
email: uroczysko@uroczysko.pl
www: http://uroczyskosup.nazwa.pl/test/test_wp/?p=376

Opis działalności:

Stowarzyszenie Uroczysko zaprasza serdecznie wszystkich Państwa na tegoroczne, XXI Spotkania z Naturą I Sztuką UROCZYSKO 2016, które odbędą się w dniach 3-6 czerwca w Supraślu!
Tegorocznym bohaterem przyrodniczym będą  „Ptaki – podwórkowa spółka wróbel, jerzyk i jaskółka”. To im w dniu 3.06.2016 będzie poświęcona sesja popularnonaukowa oraz konkurs plastyczny dla dzieci. To także  im jest dedykowany projekt monitorowania tych ptaków realizowany przez dzieci i młodzież z okolicznych miejscowości.
Plan tegorocznego UROCZYSKA jest w trakcie budowy i będzie sukcesywnie uzupełniany.
Uroczysko zaprasza jednocześnie wszystkich chętnych do pomocy przy organizacji tego przedsięwzięcia oraz do wystartowania w mistrzostwach świata w pieczeniu kiszki i babki ziemniaczanej czy konkursie nalewek puszczańskich!
Organizatorzy serdecznie zapraszają chętnych wystawców oraz sponsorów!  (szczegóły poniżej)

 

3 czerwca (piątek) XXI Spotkania z Naturą i Sztuką rozpoczynają się od  wieczornego spaceru kulinarnego po supraskich restauracjach w ramach II Nocnych Smaków Supraśla.

4 czerwca (sobota) odbędzie się spotkanie z trzema muzami, pt. „Fotografia i muzyka w służbie poezji” w sali Punktu Usług Turystycznych „Bukowisko” spotkamy prezentacje poezji wspartej ilustracją fotograficzna i muzyczną . W galerii zmiennej w Centrum Kultury i Rekreacji planujemy wystawę fotograficzną

Natomiast Urząd Miejski w Supraślu będzie gościł wystawę  fotografii Pana Władysława Pauka „Supraśl Pana Władka” zrealizowaną w ramach projektu „Podzielmy się historia znad Supraśli i Sokołdy” . W ramach  tego samego projektu będzie przygotowana wystawa plenerowa „Ludzie” poświęcona starej  fotografii mieszkańców Supraśla i Studzianek

5 czerwca (niedziela) wszyscy amatorzy kuchni regionalnej oraz folkloru Podlasia mają okazję uczestniczyć w plenerowej imprezie w Supraślu (miejsce: ul. 3-go Maja i Plac Tadeusza Kościuszki) w ramach której odbędą się :

XVIII Mistrzostwa Świata w Pieczeniu Kiszki i Babki Ziemniaczanej (konkursy indywidualne i dużych producentów)

  • XI Konkurs Nalewek Puszczańskich. (w dwóch kategoriach: nalewki wytrawne oraz nalewki słodkie)
  • II Kiermasz Zdrowej Żywności „Natura na talerzu” organizowany przez PUT „Bukowisko”
  • oraz coroczny kiermasz tradycyjnych wyrobów kulinarnych i rękodzieła Podlasia
  • warsztaty kulinarne kuchni tatarskiej, pierogów i wyrobów ziemniaczanych.

Organizatorzy zapraszają w sposób szczególny wszystkich amatorów domowego tradycyjnego gotowania i dziedzictwa kulinarnego do udziału w konkursach  Mistrzostw Świata w Pieczeniu Kiszki i Babki Ziemniaczanej oraz w XI Konkursie  Nalewek  Puszczańskich!

……………………………………………………………………………

Wszyscy producenci tradycyjnej żywności i rękodzieła ludowego , którzy są chętni do uczestnictwa w kiermaszu proszeni są o kontakt z biurem Uroczyska tel. 85-743-30-89 lub uroczysko@uroczysko.pl

Zobacz na mapie

Dodaj twórcę lub wydarzenie Dodaj nowe wydarzenie Dodaj nowego twórcę
Zapisz się Bądź na bieżąco i zostań
subskrybentem bezpłatnego newslettera.