Weekendowy Warsztat Plecionkarski

Opis Podstawowy:

Wiklina – naturalny, pachnący, miękki materiał, z którego wypleciesz cuda! Dzięki temu, że spotkamy się zimą, będziemy używać świeżej wikliny prosto z nadrzecznych pól! Nadaje się ona od razu do pracy i nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów.

Szczegóły wydarzenia:

data: 19.01.2019
godz.: 09.00 - 17.00
ulica: Sokole 59
miejscowość: Sokole
wojewodztwo: podlaskie

Osoba kontaktowa:

Natalia Wenclik-Olszewska
tel.: 511040346
email: cpl@cplsokole.pl
www: https://www.facebook.com/events/2224422180942217/?active_tab=about

Opis działalności:

Weekendowy Warsztat Plecionkarski

Wiklina – naturalny, pachnący, miękki materiał, z którego wypleciesz cuda! Dzięki temu, że spotkamy się zimą, będziemy używać świeżej wikliny prosto z nadrzecznych pól! Nadaje się ona od razu do pracy i nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów. Jest po prostu idealna! Jej naturalne zielone i żółte odcienie wzbogacą nasze dzieła dodając im kolorystycznych akcentów.

Warsztat poprowadzi Paulina Adamska ze Stowarzyszenia Serfenta od lat zaangażowana w promowanie plecionkarstwa zarówno jako elementu tradycji jak designu.

Program:

Dzień pierwszy:

9-10 pokaz zdjęć i filmów ze zbiorów Stowarzyszenia Serfenta

Stowarzyszenie Serfenta istnieje, aby plecionkarstwo żyło. Przemierzamy tysiące kilometrów, aby wiedzieć o nim wszystko. Pracujemy, by zachować tradycję i mądrość przekazywaną przez pokolenia. Uczymy młodych ludzi rzemiosła, które zanika. Pomagamy mistrzom plecionkarstwa zaistnieć na rynku. Pokazujemy to piękne rzemiosło światu.

Od 2009 roku zebraliśmy tysiące zdjęć i nagrań. Pracowaliśmy z plecionkarzami w Polsce, Ukrainie, Czechach, Niemczech, Norwegii, Islandii i Japonii. Podczas pierwszej godziny warsztatu poznacie ich, a my opowiemy o naszej pracy.

10-12 wiklinowa tacka koboko

Inspirację do pracy czerpiemy z różnych zakątków świata i kultur. Tackę koboko nauczyliśmy się wyplatać od duńskich artystów, którzy od wielu lat podróżują do Ugandy. Tam, podobna plecionka służy do łączenia słomianego pokrycia… na dachach.

12-14 wiklinowa tacka katalońska

W Katalonii kosze wyplata się w bardzo charakterystyczny sposób. Powstają na bazie tacki, którą zaprezentujemy na warsztatach. Może służyć jako patera na owoce, albo jako wyjątkowa ozdoba. Każdy wyrób będzie indywidualny i wyjątkowy.

14-15 obiad

15-17 pleciona kula

Plecione, w sposób swobodny, kule są doskonałym elementem ozdobnym wnętrz oraz ogrodów. Warsztaty, które poprowadzimy wiosną, pozwolą nam na użycie żywej, zielonej wikliny, która… rośnie! Kula pozostawiona w misce z wodą lub zasadzona w ogrodzie będzie cieszyć nas jeszcze przez długi czas świeżymi liśćmi.

Dzień drugi:

9-14 kosz wiklinowy

Będzie służył do domu lub ogrodu, a z pewnością stanie się piękną, własnoręcznie wykonaną, praktyczną ozdobą. Kosze od zawsze towarzyszą człowiekowi. Pomagają w ukrywaniu, chomikowaniu i przemieszczaniu się. A my pleciemy od zawsze. Taka jest nasza natura, idziemy więc za jej głosem, który mówi, że używanie rąk jest rozwijające, twórcze, a także przyjemne! Każdy wykonany na warsztatach kosz będzie się różnił od innych, tak, jak my, ludzie różnimy się od siebie.

Podczas warsztatów wypleciemy koszyki na okrągłym dnie z miękkiej, pachnącej, barwnej wikliny.

14-15 obiad

15-17 kosz wiklinowy – cd.

Koszt warsztatu: 250zł

w cenie zapewniamy wszystkie materiały i narzędzia do realizacji warsztatu,
posiłki we własnym zakresie (do dyspozycji w pełni wyposażona kuchnia)
istnieje również możliwość noclegu przed i w trakcie warsztatów za symboliczną dopłatą 10zł za noc.
więcej informacji udzielimy pod adresem mailowym: cplsokole@gmail.com oraz nr tel. 511040346

Zobacz na mapie

Dodaj twórcę lub wydarzenie Dodaj nowe wydarzenie Dodaj nowego twórcę
Zapisz się Bądź na bieżąco i zostań
subskrybentem bezpłatnego newslettera.