Dzień otwarty w „Krainie Puszczańskich Tradycji”

Opis Podstawowy:

Już 16.04.2016 odbędzie się ,Dzień Otwarty’ we Wsi Tematycznej : ,,Kraina Puszczańskich Tradycji''. Na zwiedzających czekać będą liczne atrakcje: pokazy, warsztaty, degustacje, ogniska.

Szczegóły wydarzenia:

data: 16.04.2016
godz.: 10:00 - 16:00
ulica: Karczmisko  41
miejscowość: Czarna Białostocka
wojewodztwo: podlaskie

Osoba kontaktowa:


tel.: 698 519 658
email: agroturystyka@uroczysko-ruczaj.pl
www: https://www.facebook.com/events/211832169188676/

Opis działalności:

Już 16.04.2016 odbędzie się  ,Dzień Otwarty’ we Wsi Tematycznej : ,,Kraina Puszczańskich Tradycji”.
Na zwiedzających czekać będą liczne atrakcje: pokazy, warsztaty, degustacje, ogniska. Pokazy odbywać się będą w godzinach od 10 do 16, kolejność zwiedzania dowolna w każdym gospodarstw mapka z naniesionymi punktami zwiedzania:)

1.,,Uroczysko Ruczaj’’ zaprasza do swojej zaczarowanej ,,Krainy Legend i Baśni’’. Następnie będzie można obejrzeć pokaz papieru czerpanego oraz przerobu lnu metodą tradycyjną. Pracownia ‘’Kala” zapozna uczestników z tajnikami kaletnictwa, będzie można zobaczyć na własne oczy jak powstają: sakiewkę, biżuteria, etui na telefon ze skóry. Zwiedzanie umili ciepło ogniska.
2. Pokaz w Pracowni Garncarskiej – Pawła Piechowskiego. Dzieci zapoznają się z tajnikami pracy garncarza, począwszy od wydobycia gliny, poprzez toczenie na kole, skączywszy na wypalaniu. Dodatkową atrakcją jest sklepik z pamiątkami.
3.Kolejny punkt zwiedzania to gospodarstwo Marka i Ani Senkiewicz – ,,Tradycyjne Kiszenie’. Dzieci krok po kroku zobaczą jak robi się kiszoną kapustę i z czego powstaje chleb. Ba nie tylko zobaczą :)) będą sami deptać kapustę i wyrabiać ciasto :). Degustacja przeróżnych kiszonych smakołyków.
4. Następnie będzie można się udać  do ,,Ptasiego Radia” gdzie będzie można zobaczyć jak robi się naturalne kosmetyki z ekologicznych składników . Będzie można spróbować smakołyków z pokrzywy i innych ziółek. Na gości będzie czekać też ognisko i pyszna ziołowa herbata z rozgrzewających ziółek .

Zobacz na mapie

Dodaj twórcę lub wydarzenie Dodaj nowe wydarzenie Dodaj nowego twórcę
Zapisz się Bądź na bieżąco i zostań
subskrybentem bezpłatnego newslettera.