Zielone Świątki w Skansenie

Opis Podstawowy:

24 maja br. na terenie Białostockiego Muzeum Wsi odbędzie się festyn etnograficzny "Zielone Świątki". To już ósma edycja imprezy związanej z obchodami ludowego święta, sięgającego tradycjami czasów przedchrześcijańskich.

Szczegóły wydarzenia:

data: 24.05.2015r.
godz.: 11:00 - 17:00
ulica: Nadawki  21
miejscowość: Nadawki
wojewodztwo: podlaskie

Osoba kontaktowa:


tel.: 85 743 60 82
email: bialostockiemuzeumwsi.pl
www: www.bialostockiemuzeumwsi.pl

Opis działalności:

To już ósma edycja imprezy związanej z obchodami ludowego święta, sięgającego tradycjami czasów przedchrześcijańskich. Jego istotę stanowi kult odradzającej się po zimie przyrody.Najważniejszym atrybutem Zielonych Świątek były zielone gałązki, którymi strojono domy i budynki gospodarskie, ogrodzenia oraz bramy.

W tym roku na terenie skansenu odtworzone zostaną zwyczaje związane z Zielonymi Świątkami, Chodzenie z królewną oraz Wodzenie kusta.

Tradycyjnie już będzie miał miejsce kiermasz rękodzieła ludowego, a także degustacja i sprzedaż potraw regionalnych.

Na scenie zaprezentują się Barwianki, Cygańskie serca, Hamanina (Białoruś), Tsigunz Fanfara Avantura i Janusz Prusinowski Kompania.

Z pewnością wiele atrakcji przygotują policjanci, strażacy, pracownicy pogotowia ratunkowego i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Ponadto można będzie zobaczyć pokaz tradycyjnego kowalstwa i wytopu rudy żelaza, wziąć udział w warsztatach garncarskich i plecionkarskich, a dzieci spróbują swoich sił w wycinance i kolorowance. „Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki!” – pod takim tytułem zaprezentowana zostanie wystawa laureatów „V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci” organizowanego przez KRUS.

 

Żródło: http://www.bialostockiemuzeumwsi.pl/

Zobacz na mapie

Dodaj twórcę lub wydarzenie Dodaj nowe wydarzenie Dodaj nowego twórcę
Zapisz się Bądź na bieżąco i zostań
subskrybentem bezpłatnego newslettera.